XIIV
Юридична премія
2021 року

Юридична практика

 

ФОТОГРАФІЇ З ЮРИДИЧНОЇ ПРЕМІЇ 2020 року:

Номінаційна комісія

Рустам Колесник

Шеф-редактор газети «Юридична практика», секретар Номінаційної комісії

 

Освіта: Міжнародний Соломонів університет, юридичний факультет

Основні етапи роботи
 • Головний редактор журналу «Український юрист»
 • Директор PR-агентства «Т-Груп»
 • Генеральний директор журналу «ЧАС.UA»
 • Виконавчий директор PR-агентства KLM
 • Генеральний директор
  АТ «Казахімпортцемент»

Наталія Кузнєцова

Доктор юридичних наук,
професор кафедри цивільного права КНУ ім. Тараса Шевченка,
Віце-президент НАПрН України – керівник Київського
регіонального центру.
академік НАПрН України

Закінчила юридичний факультет Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка (нині — Київський національний університет імені Тараса Шевченка). З 1984 року працювала у КНУ ім. Т. Г. Шевченка на посадах асистента, старшого викладача кафедри цивільного права і процесу, доцента кафедри цивільного і трудового права, завідувача кафедри цивільного права. З 2001 року — професор кафедри цивільного права цього університету. З 16 березня 2018 року — віце-президент — керівник Київського регіонального центру НАПрН України.

Голова робочої групи з питань розвитку юридичної освіти Комісії з питань правової реформи. Член робочої групи щодо рекодифікації (оновлення) цивільного законодавства України. Член Науково-консультативної ради при Верховному Суді.

 

Сергій Козьяков

доцент кафедри Міжнародного приватного права Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Тараса Шевченка

Закінчив Київський національний університет ім. Тараса Шевченка (1983 рік), кандидат юридичних наук (1986 рік).

З 1986 року — доцент кафедри Міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.

У 1990-1994 роках — партнер ЮФ «Проксен».

У 1994-2008 роках — партнер ЮФ «Сергій Козьяков і Партнери».

У 2008-2010 роках — старший партнер ЮФ «Волков Козьяков і Партнери».

У 2010-2014 роках — керуючий партнер АО «Сергій Козьяков і Партнери».

У 2014-2019 роках — голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

В грудні 2019 року повернувся до приватної юридичної практики, партнер ЮФ «Сергій Козьяков і Партнери».

 

Юрій Терентьєв

Голова Антимонопольного комітету України

У 1998 році отримав диплом магістра міжнародного права, референт-перекладач з англійської мови Інституту міжнародних відносин Київського університету імені Тараса Шевченка, а у 2000 році — диплом спеціаліста Київського національного університету імені Тараса Шевченка, факультет фінанси, здобувши кваліфікацію економіста.

 • 12.1995 - 10.1997 — юрист ТОВ Юридична-консультаційна фірма «DML».
 • 10.1997 - 10.2000 — юрист, юридичний консультант підприємства з іноземною інвестицією «У.П.С.А. Медіка Україна» та представництва фірми «Брістол Маєрс Сквібб Інтернешнл ЛТД» (Великобританія) в Україні.
 • 11.2000 - 07.2002 — радник з юридичних питань ЗАТ «Джей ТІ Інтернешнл Компані Україна».
 • 08.2002 - 04.2012 — радник з юридичних питань; менеджер юридичного відділу; керівник відділу фінансового контролю; директор департаменту з координації розвитку; директор з контролю за дотриманням законодавства та корпоративних стандартів; начальник служби внутрішнього аудиту; директор по контролю за виконанням законодавчих та корпоративних вимог ТОВ «МЕТРО КЕШ ЕНД КЕРІ Україна».
 • 04.2012 - 05.2015 — заступник генерального директора з правових питань (генеральний юрисконсульт) ПАТ «Арселор Міттал Кривий Ріг».
 • 19.05.2015 — призначений на посаду Голови Антимонопольного комітету України постановою Верховної ради України № 438-VIII від 19.05.2015; з 25.05.2015 — Голова Антимонопольного комітету України.
 • Олексій Кот

  Керуючий партнер
  ЮФ «Антика»,
  Заслужений юрист України

  Закінчив юридичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Доктор юридичних наук. Заслужений юрист України.

  Юридичною практикою займається з 1996 року. З 2010 року — керуючий партнер ЮФ «Антика». Спеціалізації: судові спори та арбітраж, експертна діяльність, енергетика, антимонопольне право, надрокористування.

  Член Науково-консультативної ради при Верховному Суді. Член робочої групи з питань рекодіфікації цивільного законодавства України. Рекомендований юрист згідно Chambers Global, Chambers Europe, The Legal 500 EMEA, IFLR1000.

  Міжнародне рейтингове агентство Best Lawyers в 2019 році присвоїло Олексію Коту звання «Юрист року» в сфері судової практики.

  Був визнаний переможцем у номінації «Кращий юрист з конкурентного права» за версією «Юридичної премії 2015 року». У 2017 році Асоціація адвокатів України в рамках конкурсу «Адвокат року» назвала Олексія Кота кращим науковцем.

  Володимир Саєнко

  Партнер Sayenko Kharenko

  У 2006 році закінчив юридичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1993-1994 роках навчався в University of Michigan (США), в 1994-1995 роках - в Martin-Luther University Halle-Wittenberg (ФРН). У 1997 році отримав ступінь магістра права в McGeorge School of Law (США). У 1994-2004 роках працював на керівних посадах в одній із західних юридичних фірм. З 2004 року - партнер ЮФ Sayenko Kharenko. Визнаний Юристом року в сфері M & A, а також в числі кращих юристів у сфері корпоративного права та M & A, конкурентного права, ринків капіталу, вирішення спорів, корпоративного управління і комплаенсу згідно Best Lawyers International 2020; відзначений в числі кращих юристів у сфері конкурентного, корпоративного права та M & A згідно Chambers Global 2019, Chambers Europe 2019, IFLR 2020 року, The Legal 500, 2019. Кандидат юридичних наук. Має свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю в Україні та в штаті Нью-Йорк (США).

  Володимир Богатир

  Керуючий партнер АО «Богатир і Партнери»,
  Заслужений юрист України

  Закінчив юридичний факультет Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Кандидат юридичних наук.

  У 2007-2011 роках був заступником міністра юстиції України.

  У 2001 році отримав свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю.

  Допущений до практики як іноземний адвокат в Росії і Польщі.

  Ольга Лук'янова

  Начальник юридичного відділу та комплаєнс-офіцер групи компаній «Хенкель Україна»

  Працює інхаусом більше 27 років, з яких в сфері FMCG - 21 рік. Очолювала юридичні відділи міжнародних компаній Procter & Gamble, JTI, зараз - Henkel. Має досвід супроводу проектів в сфері реклами, конкурентного, земельного, корпоративного права, product development, crisis management, права інтелектуальної власності та комплаєнсу. Крім вітчизняної юридичної освіти, отримала сертифікат MBA BledSchool (2013 рік). У 2017 році визнана кращим юристом в сфері конкурентного права і увійшла до міжнародного рейтингу Legal 500 корпоративних юристів. Двічі поспіль була визнана кращим комплаенс-офіцером України за результатами дослідження видавництва «Юридична практика».

  Дмитро Таранчук

  директор з правового забезпечення АТ «Фармак»

  У 1999 році з відзнакою закінчив юридичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

  Здобув ступінь магістра міжнародного права в Українській академії зовнішньої торгівлі (нині Український державний університет фінансів та зовнішньої торгівлі) та ступінь магістра з інтелектуальної власності в Інституті інтелектуальної власності Одеської юридичної академії.

  Обіймав посаду старшого юрисконсульта в органах державної податкової служби, згодом — старшого юрисконсульта в комерційному банку.

  В АТ «Фармак» працює з 2000 року. В 2006 році очолив юридичний департамент «Фармак».

  Євгенія Руженцева

  CEO Legal High School

   

  Вищу юридичну освіту отримала в Національній академії внутрішніх справ (Магістр права). Спеціаліст в сфері public relations (КНУКіМ). Журналіст. Має близько 20 років досвіду роботи в профільних ЗМІ (в т.ч. в якості редактора відділу газет «Юридична практика», «Агропрофі», журналу «Український юрист», головного редактора газети «Адвокатура» і ін.). В якості спеціаліста з комунікацій працювала в Головному управлінні охорони здоров'я та медичного забезпечення КМДА, Святошинської РДА м.Києва. Займалася зовнішнім консультуванням юридичних компаній з питань маркетингу та PR. Працювала виконавчим директором адвокатського об'єднання «С.Т. Партнерс».

  Заступник генерального директора видавництва «Юридична практика», а також є менеджером освітнього проекту Legal High School. Ініціатор і керівник проекту PLS TopTeams (Рейтинг провідних фахівців з просування юридичного бізнесу).

  Ольга Усенко

  Головний редактор спеціальних проектів видавництва «Юридична практика»

  Закінчила Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана (2005), кандидат економічних наук (2010), випускниця Української школи політичних студій (2012), експерт Українського центру сприяння інвестиціям та торгівлі (2015). Є автором і співавтором багатьох наукових публікацій з проблематики міжнародних інтеграційних процесів і євроінтеграції України. Більше 10 років є керівником досліджень ринку юридичних послуг України.

  Головний редактор видань:

  • The Ukrainian Journal of Business Law,
  • Ukrainian Law Firms. A Handbook for Foreign for Foreign Clients,
  • «Юридичні фірми України. Щорічне дослідження ринку».